ČP a finále HNT v Novém Městě na Moravě – 2.-3. 3. 2019

05.03.2019 | Karel Hudeček

Finálové závody Českého poháru staršího žactva a jediné republikové závody pro kategorii mladšího žactva se konaly o uplynulém víkendu v Novém Městě na Moravě. V jednotlivých ročnících závodilo na 700 mladých lyžařů, což znamenalo okolo 60-80 závodníků v ročníku. Náš klub reprezentovalo 25 závodníků!

První na start se v sobotu postavili nováčci z ročníku 2008 a pro náš tým to znamenalo velikou radost, protože v kategorii děvčat jsme obsadili hned dvě medailové umístění a to v podobě parádní jízdy Štěpánky Krejčí – 2.místo  a Emmy Mánkové – 3.místo a veliká gratulace! Hezký závod to byl i pro Terezku Venclíkovou – 31. místo. Kluci Honzík Kovář 23.místo a Matěj Vocelka 29.místo se s rychlou tratí na velké premiéře také poprali na jedničku.

Závodníkům r.2007 se také velmi dařilo. Velmi pěkné 5.místo obsadil Hynek Steinbach a doplnil jej Petr Vondraš – 15.místo, Tobiáš Rada 60.místo, Marie Machová - 17.místo, Adriana Košnarová - 39.místo, Ester Olle -65.místo

Jarní podmínky a špinavý sníh byly velice obtížné, starší kategorie  se musely smířit s rozježděnou a rozměklou stopou po mladších ročnících.

Děvčata r.2006 obsadila – Nela Nová 48.místo a Terezka Czerwenková 66.místo.

Chlapci r. 2006 obsadili - Jan Böhm 32.místo a Pavel Tuháček 33.místo.

V kategorii st.žákyň hezky závodily Danča Radová - 20.místo, Bea Narovcová - 27.místo a Aďa Šroubová - 69.místo.

Bojovným výkonem si dojel pro 10.místo v ročníku 2005 David Vyskočil. Bertil Vacek obsadil 34.místo, Jeff Waltman - 50.místo a Jan Tischler - 56.místo.

V poslední kategorii U15 se představili 2 naši borci. Lépe se dařilo Marcelovi Zuskovi - 50.místo, Štěpán Vondaš - 57. místo.

            V neděli závodníky čekal tým sprint dvojic. Bohužel onemocněla Emma Mánková, takže štafeta nejmladších děvčat nakonec nestartovala. Terezka Venclíková obsadila v kombinované štafetě 20.místo.

V kategorii 2008 chlapci dojeli na hezkém 14.místě hoši Jan Kovář a Matěj Vocelka. Stejně dobře se dařilo i dvojici Marie Machová a Adriana Košnarová v ročníku 2007, které obsadily 18.místo.

Na 33.místě se v Jihočeské štafetě umístila Ester Ollé. Chlapci 2007 byli z našich štafet nejvýše a dvojice Petr Vondraš a Hynek Steinbach obsadili hezké 5.místo. Hynek Steinbach byl i časově nejrychlejším závodníkem na druhém úseku. V kombinované štafetě obsadil Tobiáš Rada 34.místo. Stejného umístění dosáhly i děvčata 2006 - Nela Nová a Terezka Czerwenková. Opět hezké 15.místo vybojovali hoši 2006 - Jan Böhm a Pavel Tuháček. U starších žákyň 2005 onemocněla Bea Narovcová a Danča Radová tedy startovala v kombinované štafetě a dojela v ní na 25.místě. Na 34.místě se umístila dvojice Jihočeského kraje Aďa Šroubová a A. Dosedělová ze Stach. Solidní 10.místo vybojovali žáci r.2005 - David Vyskočil a Bertil Vacek a jejich parťáci Jeff Waltman a Jan Tischler byli na 27.místě.

Děkujeme všem našim borcům za předvedené výkony a společnosti ST TRANS za zajištění autobusové dopravy!

Trenéři - Olina Honsová a Petr Steinbach a servisní tým - Josef Venclík, Jarda Zahradník, Pavel Nový, Petr VondrašDiskuze

thomas 
Cp and final HNT in Nove Moravia (2019-03-08 09:41:57)
I would like to show my thanks to the writer just for rescuing me from this type of dilemma. Right after surfing around through the the net and coming across recommendations which were not productive, I believed my entire life was well over. Existing without the strategies to the difficulties you've solved all through your main short article is a crucial case, and the ones which could have adversely damaged my career if I had not come across the blog. Your good mastery and kindness in playing with all the things was valuable. I don't know what I would've done if I had not come across such a stuff like this. I can at this moment relish my future. If you choose <a href=https://www.traditionessaysonline.com >Custom essay writing services </a> to provide you with the writing help you have been looking for also get the result in any times
<< >>
Nový příspěvek
Jméno:  *  
Předmět:  *  
Vzkaz: 

© SKI Klub Šumava, vytvořil SportSoft