Další vydařené soustředění v rámci přeshraniční spolupráce ve Stožci!

06.11.2019 | Zbyněk
V prázdninovém termínu od 25.října do 28.října se uskutečnil ve Stožci další v pořadí již pátý společný tréninkový kemp lyžařů běžců ze spřátelených klubů WSV Grafenau a Ski klubu Šumava Vimperk. Soustředění proběhlo v rámci projektu přeshraniční spolupráce spolufinancovaného Evropským fondem pro regionální rozvoj cíl EÚS Česká republika - Svobodný stát Bavorsko.
Celkem 34 sportovců kategorie U15 z obou oddílů se věnovalo vytrvalostnímu, technickému a dovednostnímu rozvoji na kolečkových lyžích, koloběžkách, v běžeckých a herních trénincích. Zařazeny byly i tréninky na inline bruslích vč. inline hokeje. Zdolán byl Třístoličník s průvodcem a strážcem NP Šumava p. Luďkem Švejdou, který sportovce nejen provedl cestou, ale i slovem. Sportovci využili nedalekého volarského bazénu, navštívili Stožeckou kapli a na závěr absolvovali běžecký závod dvojic s obratnostními a dovednostními prvky.
Spolupráce bude pokračovat dalším soustředěním na prvním sněhu, který všichni zúčastnění již netrpělivě očekávají..a projekt přeshraničniční spolupráce potom na jaře soustředěním v Přední Výtoni.


Diskuze

<< >>
Nový příspěvek
Jméno:  *  
Předmět:  *  
Vzkaz: 

© SKI Klub Šumava, vytvořil SportSoft