Zřejmě jste zaregistrovali, že se po nějakém čase členové spolku Vimpersko opět obuli do Vodníku, nebo spíše do Ski klubu. Dovolte mi, abych Vám předložil můj pohled nejen na jejich udání, ale na Vodník jako takový.

celý článek >>
diskuze (0)
Barbora Havlíčková skvěle šestá na finále OPA v Seefeldu
21.03.2017 | Zbyněk
Tirolský Seefeld byl o uplynulém víkendu hostitelem letošního finále Kontinentálního poháru OPA v běhu na lyžích. Nádherný areál nedaleko Innsbruku prochází výraznou modernizací a v roce 2019 bude hostit mistrovství světa v klasickém lyžování. Fischer Ski klub Šumava Vimperk a Českou republiku v něm zastupovali tři závodníci v juniorských kategoriích. Barbora Havlíčková, Tomáš Kalivoda a Jiří Mánek se zúčastnili všech tří závodů a zejména Barča si vedla výtečně. Po dobrém výkonu v pátečním prologu (16.místo) odjela v sobotu výbornou klasiku na 5km (8.místo) - jako jedna z mála českých závodníků se vyrovnala s těžkými podmínkami i tratí - a doslova excelovala v nedělní stíhačce na 10km volně. V tomto finále celé minitour se pátým nejlepším časem dne probojovala až na pódiové šesté místo v celkovém pořadí. Perfektní výsledek a velká gratulace. Kluci neudrželi nadějné pozice z pátečního prologu. Tomáš tam dokonce pronikl 7.místem do top ten, Jirka obsadil pěkné 28.místo z 57 startujících. Nicméně sobotní klasiku hoši v těžkých podmínkách takzvaně zazdili! Tím se propadli startovním polem a "vysloužili" si pro nedělní stíhačku pozice v závěru startovního pole. Za nedělní bojovný výkon na 15km skate si rozhodně zaslouží pochvalu, nicméně na velký posun vpřed už to nebylo. Následující víkend nás čekají poslední závody MČR a ČP na Horních Mísečkách a pak již budeme moci naší další úspěšnou sezónu pomalu zakončit.